سامانه علم سنجی اعضای هیئت علمی دانشگاه به بهره برداری رسید
محمد طالعی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه، در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه، ضمن اعلام این خبر گفت: پس از طی شدن مراحل طراحی و پیاده سازی سامانه علم سنجی اعضای هیئت علمی دانشگاه در این معاونت، این سامانه جهت بهره برداری در اختیار دفتر نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه قرار گرفت.
او با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در خصوص شناسایی سامانه های مورد نیاز در حوزه پژوهش و فناوری دانشگاه، بیان کرد: یکی از حوزه های تاثیرگذار در ارزیابی عملکرد پژوهش و فناوری دانشگاه، به ویژه در در رتبه بندی های علمی ملی و بین المللی، انتشار مقالات در نشریات و همچنین میزان ارجاعات دریافت شده توسط اعضای هیئت علمی است.
وی افزود: راه اندازی سامانه ای به منظور تجمیع و ارائه این اطلاعات مبتنی بر پایگاه های مختلف استنادی، از اولویت های حوزه پژوهش و فناوری دانشگاه، به عنوان متولی اصلی اقدامات در این حوزه بوده است.
طالعی با بیان اینکه، از مهر ماه سال گذشته، پروژه طراحی و پیاده سازی سامانه علم سنجی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، با محوریت مدیریت فناوری اطلاعات، در دستور کار قرار گرفته است، گفت: پس از نیازسنجی و بررسی سامانه های مشابه در داخل و خارج کشور، توسعه سامانه اجرایی گردید.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه با اشاره به تأثیر این سامانه در افزایش قابلیت مشاهده دستاوردهای پژوهشگران دانشگاه در حوزه انتشارات علمی اضافه کرد: در این سامانه با تجمیع اطلاعات انتشارات علمی بین المللی هر عضو هیئت علمی در پایگاه های استنادی شامل؛ Publons (WOS)، SCOPUS، Google Scholar و ORCID، امکان بررسی فعالیت های هر عضو هیات علمی در مقایسه با سایرین و در قالب های مقایسه ای مختلف در سطح دانشگاه، دانشکده، گروه آموزشی و همچنین در مرتبه های علمی مختلف، فراهم شده است.
او در ادامه با درخواست از اعضای هیئت علمی دانشگاه برای ثبت مشخصات خود در پایگاه های استنادی و تکمیل صفحه اختصاصی خود در سامانه، یادآورد شد: این همکاری منجر به افزایش مشاهده پذیری فعالیت های اعضای هیئت علمی و بهبود رتبه دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی در نظام های رتبه بندی های بین المللی، خواهد شد.

طالعی گفت: با توجه به مسئولیت دفتر نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت در رصد و ارزیابی فعالیت های اعضای هیئت علمی دانشگاه، این سامانه به ادرسSID.KNTU.AC.IR جهت بهره برداری تحویل آن دفتر شد.
تاریخ:
1399/01/29
تعداد بازدید:
2560
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي ميباشد.
 
 
 

 

بارگذاری چیدمان اولیه