معاون آموزشی وزیر علوم:با جذب سرمایه در حوزه های علمی تحریم را بشکنیم
خاکی صدیق:علوم پایه میتواند در رشته هایی مانند حوزه های زیست فناوری ورود کند
با جذب سرمایه در حوزه های علمی تحریم را بشکنیم
معاون آموزشی وزیر علوم گفت: باید با توجه به تحریم ها با ساز و کارهایی که در اختیار داریم، مسیر را برای کشور باز کنیم و با جذب سرمایه از خارج به داخل در حوزه های علمی، تحریم را بشکنیم.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، علی خاکی صدیق در همایش زیست فناوری که روز3شنبه (17 دی ماه 1398) در دانشگاه صنعتی خواجه نصیر برگزار شد، ضمن‌ عرض تسلیت شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی گفت: در دو سال گذشته در زمینه «بایودی» فعالیت های پراکنده ای داشتیم که باید به چندین موضوع توجه شود؛ نخست اینکه باید به دنبال پروژه های کلان ملی در حوزه های زیست فناوری باشیم که بازتاب عینی نیز داشته باشند.
خاکی صدیق با تاکید بر تعریف پروژه های بین المللی، گفت: باید با توجه به تحریم ها با ساز و کارهایی که در اختیار داریم، مسیر را برای کشور باز کنیم و با جذب سرمایه از خارج به داخل در حوزه های علمی تحریم را بشکنیم.
وی یکی از زمینه های جذب سرمایه را حوزه بایو دانست و گفت: باید رشته های بین رشته ای در حوزه بایو که جدید و آینده نگر باشند، تعریف شود.
معاون آموزشی وزیر علوم با بیان اینکه باید به سمت راه اندازی آموزشکده یا دانشکده با محوریت مهندسی علوم زیستی برویم، ادامه داد: البته منظور ساخت ساختمان نیست؛ بلکه راه اندازی این آموزشکده ها می تواند فرم و شکلِ نرم افزاری داشته باشد.
خاکی صدیق با بیان اینکه ورود علوم پایه (مهندسی علوم زیستی) به این موضوع مهم است، گفت: علوم پایه موجب ضعف بنیادی شده است؛ یکی از راه های برون رفت از این موضوع توجه به رشته های جدید است تا از علوم پایه در آن استفاده می شود.
وی بیان کرد: علوم پایه می تواند در چندین رشته همانند حوزه های زیستی و زیست فناوری ورود پیدا کند.
تاریخ:
1398/10/18
تعداد بازدید:
441
منبع:
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي ميباشد.