دانشگاه خواجه نصير هميشه به دانشجويان مومن و متعهد افتخار مي كند
دانشگاه خواجه نصير هميشه به دانشجويان مومن و متعهد افتخار مي كند
رئيس دانشگاه صنعتي خواجه نصير الدين طوسي در آيين بزرگداشت دانش آموختگان و دانشجويان جان باخته دانشگاه در سفر اربعين حسيني گفت: به تأسي از درگذشتگان دانشگاه راه آنها را ادامه خواهيم داد.
به گزارش روابط عمومي، «فرهاد يزدان دوست» در آيين بزرگداشت تعدادي از دانش آموختگان و دانشجويان دانشگاه صنعتي خواجه نصير كه در سفر اربعين و در مسير زيارت ابا عبدالله حسين (ع) به لقاء الله پيوستند اظهار كرد: براي ما و تمامي اعضاي هيات علمي دانشگاه لحظاتي مطلوب تر و نكوتر از شكفتن دانشجويان در سنگر علم آموزي نيست و زماني كه در مقطع كارشناسي ارشد و دكتري اين عزيزان را مي بينيم احساس مي كنيم بايد تمام توان خود را براي اداي دين به آنها خرج كنيم.
وي با بيان اينكه لحظاتي تلخ تر از پرپر شدن اين دانشجويان نيست، افزود: در تاريخ اين دانشگاه عزيزاني در سال هاي اول انقلاب و جنگ تحميلي در فعاليت هاي فرهنگي و ديني نداي حق را لبيك گفتند و از بين ما رفتند و جزو شهداي اين دانشگاه محسوب مي شوند.
يزدان دوست با بيان اينكه دانشگاه خواجه نصير هميشه به اين عزيزان افتخار مي كند، ادامه داد: به تاسي از اين دانشجويان راه آنها را ادامه خواهيم داد.
رئيس دانشگاه خواجه نصير گفت: در اين واقعه نه تنها دانش آموختگاني را كه به مدارج عالي رسيده اند بلكه كساني را از دست داده ايم كه نقاط عالي فكري را پياده كرده و به ديگران نيز تسري داده اند و اين فقدان بسيار عظيم است.
وي افزود: در كاروان هاي زيارتي امسال كم نبودند عزيزاني كه در بحث هاي ديني و اخلاق مداري در قالب كاروان هاي مشخص و پر تعداد به سفر رفتند.
يزدان دوست مراتب تسليت خود را به نيابت از خانواده خواجه نصير و روساي دانشگاه هاي ديگر خدمت خانواده هاي اين درگذشتگان اعلام كرد.
وي در آخر خاطر نشان كرد: اميد است فقدان اين عزيزان بتواند پايه محكمي براي يادآوري وجود شريف اين عزيزان باشد.
 
مهرماه امسال اتوبوس حامل دانشجويان 15 كيلومتر بعد از مرز مهران و در خاك عراق با اتوبوس ديگري برخورد كرد كه در اثر اين حادثه 6 نفر كشته و دو نفر زخمي شدند. از بين كشته شدگان پنج نفر با اسامي احسان نوبخت ورودي 93 مكانيك و نجمه هاروني ورودي 93 صنايع كه زن و شوهر بوده اند، مينا كرامتي ورودي 91 مكانيك، حديثه ملكي ورودي 97 عمران و مطهره هاشمي ورودي 96 هوا فضا بودند.
 
اين مراسم با حضور حجت الاسلام مصطفي رستمي، رئيس نهاد نمايندگي رهبري در دانشگاه‌ها و غلامرضا غفاري، معاون فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم و تحقيقات، دكتر سعيد جليلي و خانواده‌هاي اين عزيزان در دانشكده مكانيك دانشگاه صنعتي خواجه نصير الدين طوسي برگزار شد.
تاریخ:
1398/08/04
تعداد بازدید:
518
منبع:
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي ميباشد.