دانشگاه صنعتی خواجه نصیر طوسی-روابط عمومی
۱۳۹۶ دوشنبه ۴ ارديبهشت
سایت انگلیسینقشه سایتپست الکترونیکسایت اصلی دانشگاه
 
خبر
وزارت تعاون،كارو رفاه اجتماعي و دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي تفاهمنامه همكاري امضا كردند
وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي و دانشگاه صنعتي خواجه نصير الدين طوسي به منظور توانمندسازي فارغ التحصيلان، مديران تعاوني ها و كاركنان اين وزارتخانه تفاهمنامه همكاري امضا كردند.
وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي و دانشگاه صنعتي خواجه نصير الدين طوسي به منظور توانمندسازي فارغ التحصيلان، مديران تعاوني ها و كاركنان اين وزارتخانه تفاهمنامه همكاري امضا كردند.
به گزارش روابط عمومي؛ به نقل از ايرنا، سيدحميد كلانتري معاون امور تعاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي در مراسم امضاي اين تفاهمنامه كه در محل دانشگاه صنعتي خواجه نصير الدين طوسي برگزار شد، افزود: وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي پيشتر تفاهمنامه هايي با پنج دانشگاه در غرب كشور به منظور توانمندسازي دانشجويان به شكل فعاليت در تعاوني ها امضا كرده است.
وي اظهار داشت: دانشجويان دردانشگاه هاي ياد شده مي توانند ازدوران دانشجويي با فعاليت در تعاوني ها، خود را براي حضور در بازار كار توانمند كنند.
كلانتري گفت: هم اكنون تعاوني هاي كشاورزي در دانشگاه هاي ياد شده تشكيل شده است و دانشجويان به توليد نهال، قارچ، پرورش ماهي و بادام مي پردازند.
وي با اشاره به اين كه صيد ماهي در كشور به طور عام بر عهده بخش تعاون است، گفت: صيادان به شكل سنتي كار مي كنند كه بايد آموزش هاي لازم را كسب كنند تا بتوانند كار خود را ارتقا دهند.
معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي اظهار داشت: موضوع تفاهمنامه در راستاي اهداف سند چشم انداز و سياست هاي كلي نظام است به طوري كه بتوان بهره مندي مستمر و نهادمند را از خرد جمعي توسعه داد.
كلانتري با اشاره به اين كه امضاي اين اين تفاهمنامه به منظور گسترش همكاري هاي علمي و آموزشي و كمك به توسعه بخش تعاون است، بيان داشت: به منظور افزايش توانمندي نيروهاي متخصص بخش تعاوني و معاونت امور تعاون وزارتخانه دوره هاي كوتاه مدت، بلند مدت و رسمي در رشته ام بي اي(MBA) با محتوي تعاون براي مديران و كاركنان شركت ها و اتحاديه هاي تعاوني و مديران وزارتخانه و ارايه خدمات مشاوره اي در قالب كلينيك هاي تخصصي در چارچوب تعاريفي كه در تفاهمنامه ذكر شده است، انجام مي شود.
معاون وزير تعاون درباره دوره ها گفت: دوره ها به شكل كوتاه مدت، بلند مدت، رسمي ، خدمات مشاوره اي و كمك به تشكيل تعاوني هاي دانشجويي است.
وي ابراز اميدواري كرد، با آموزش هاي لازم به دانشجويان در آينده نزديك شاهد باشيم بيش از 80 درصد دانشجويان پس از فارغ التحصيلي به سرعت وارد بازار كار شوند.
كلانتري بيان داشت: ديگر فارغ التحصيلان نبايد در انتظار اين باشند كه به استخدام دولت در آيند و بايد با گذراندن دوره هاي كارآفريني در دانشگاه ها به گونه اي توانمند شوند كه خود بتوانند شغلي ايجاد كنند.
در اين نشست همچنين «علي خاكي صديق» رييس دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي اظهار داشت: در دوره هاي كوتاه مدت گواهينامه مورد تاييد دانشگاه و وزارت كار براي همه شركت كنندگان صادر مي شود.
وي ادامه داد: دوره هاي بلند مدت دوره هاي حرفه اي هستند كه از طريق بسته هاي آموزشي و مورد تاييد دانشگاه و وزارت كار برگزار و در نهايت منجر به اعطاي گواهينامه مي شود.
خاكي صديق درباره دوره هاي رسمي گفت: اين دوره شامل دوره هايي است كه در قالب فصل هاي مورد تاييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و متناسب با نيازهاي وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي مدون شده و از طريق آزمون هاي مورد تاييد سازمان سنجش، پذيرش صورت مي گيرد و در پايان مدرك رسمي كارشناسي ارشد مورد تاييد وزارت علوم داده مي شود.
رييس دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي تاكيد كرد، خدمات مشاوره اي در قالب كلينيك هاي تخصصي برگزار مي شود.
مدت تفاهمنامه امضا شده سه سال از زمان امضا است.
در پايان اين نشست كلانتري و خاكي صديق تفاهمنامه را امضا كردند .

136 تعداد بازدید کننده
1395/10/11 تاریخ ثبت خبر
روابط عمومی دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی