درخواست نام گذاري خياباني به نام مهندس نفيسي بررسي مي شود
مشاور شهردار تهران در باره درخواست مسئولان دانشگاه صنعتي خواجه نصير الدين طوسي مبني بر اينكه خياباني به نام مهندس حبيب نفيسي نامگذاري شود، گفت: اين درخواست به شوراي شهر ارسال و بررسي مي شود.
شاور شهردار تهران در باره درخواست مسئولان دانشگاه صنعتي خواجه نصير الدين طوسي مبني بر اينكه خياباني به نام مهندس حبيب نفيسي نامگذاري شود، گفت: اين درخواست به شوراي شهر ارسال و بررسي مي شود.
به گزارش روابط عمومي؛ به نقل از  ايرنا، عليرضا جاويد روز دوشنبه در مراسم 'گراميداشت زادروز خواجه نصيرالدين طوسي و روز مهندس، اظهار كرد: از توانمندي دانشگاه ها مي توان در مديريت شهري بهره برد.
وي ادامه داد: همانطور كه كشورهاي پيشرفته پايه فعاليت هاي خود را در مدار علمي تمركز كرده اند، نياز است در كشور نيز از مقاطع پايين (مدرسه) براي پيشرفت به علم و دانش توجه ويژه شده و محور فعاليت و ساختار ها شود.
جاويد افزود: ابتدا توجه محوري به علم و دانش بايد در مدارس و بين دانش آمزان شكل بگيرد تا نهادينه شده و به فضاي بزرگتر يعني دانشگاه منتقل شود.
مشاور شهردار تهران عنوان كرد: در خصوص فعاليت هاي عمراني، اقتصادي، زير ساختي و... نياز است به علم و دانش توجه و دانشگاه ها كمك گرفته شود.
جاويد تصريح كرد: بايد امكانات فيزيكي و ساختاري دانشگاه ها يك محيط فاخر و شاد باشد و همچنين ساختمان هاي مقاوم ساخته شود تا دانشجويان با نشاط و همراه با انگيزه علمي در كلاس هاي درط تحصيل كنند.
مشاور شهردار تهران در دانشگاه صنعتي خواحه نصير اظهار كرد: شهرداري تلاش مي كند در عرصه افزايش كيفيت و بهبود فضاي فيزيكي دانشگاه ها اقداماتي اعم از پرديس هاي يكپارچه دانشگاهي انجام دهد.
لازم به ذكر است در پايان مراسم از تصوير پرتره مرحوم مهندس حبيب نفيسي رونمايي شد.
زنده ياد مهندس حبيب نفيسي (زادهٔ 1287 در رشت، درگذشت 22 مرداد 1363 در تهران) بنيان‌گذار دانشگاه صنعتي اميركبير (پلي تكنيك تهران) و مؤلف نخستين قانون كار در ايران بود.
همچنين عظما عدل همسر زنده ياد نفيسي نيز طي سخناني نسبت به آنچه كه بي توجهي به پيشكسوتان در تمامي عرصه ها و تغيير بسيار جامعه با گذشته از نظر الفت اجتماعي ناميد ، انتقاد كرد .
 
تاریخ:
1397/12/21
تعداد بازدید:
96
منبع:
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي ميباشد.