وزير علوم سابق سومالي با رييس دانشگاه ملاقات كرد
همزمان با برگزاري نشست وحدت در كشور برخي از ميهمانان اين كنفرانس با حضور در دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي با مسولان دانشگاه به گفتگو پرداختند.
همزمان با برگزاري نشست وحدت در كشور برخي از ميهمانان اين كنفرانس با حضور در دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي با مسولان دانشگاه به گفتگو پرداختند.
به گزارش روابط عمومي، دكتر محمود حاجي عبدي (وزير اسبق علوم و ارتباطات سومالي) با حضور در معاونت بين الملل دانشگاه، با رئيس و معاون بين الملل دانشگاه ديدار و گفت و گو كرد.
در اين ديدار دكتر علي خاكي صديق رييس دانشگاه بر لزوم شكل گيري همكاري هاي علمي بين كشور هاي اسلامي وديپلماسي علمي تاكيد كرد.
وزير سابق علوم سومالي نيز با ابراز خوشحالي از حضور در نخسين دانشگاه صنعتي ايران افزود: كشورهاي ايران و سومالي مشتركات فرهنگي بسياري با يكديگر دارند اما متاسفانه روابط دو كشور در شرايط كنوني به هيچ وجه در  سطح مطلوب نيست. وي خاطر نشان كرد كه در كشور سومالي بسياري از افراد از اسامي ايراني استفاده مي كنند كه اين خود نشان از پيوندهاي عميق مابين دو كشور است. 
وي ضمن ارائه توضيحي در رابطه با وضعيت دانشگاه هاي كشور سومالي افزود: دانشگاه هاي واقع در سومالي اغلب به زبان انگليسي تدريس مي كنند و فقط در تعداد محدودي از دانشگاه ها زبان عربي ملاك عمل است. 
دكتر حميدرضا تقي راد معاون بين الملل دانشگاه، نيز حضور اين مقام سوماليايي را در دانشگاه نشانه عزم جدي دو طرف براي افزايش همكاري ها دانست و با اشاره به توانمندي هاي موجود در زمينه هاي ارائه خدمات مهندسي و تعاملات بين دانشگاهي از گسترش همكاري دو طرف استقبال نمود.
در ادامه حاجي عبدي اضافه كرد:  ايران كشوري بزرگ و قدرتمند است كه در عرصه هاي مختلف پيشرفت هاي چشمگيري داشته است و ابراز اميدواري كرد مشكلاتي كه بواسطه تحريم ها به وجود آمده است به سرعت  برطرف گردد.
وي با اشاره به اينكه بسياري از دانشجويان سوماليايي علاقه مند به تحصيل در كشور ايران هستند افزود: در اين رابطه دانشگاه خواجه نصيرالدين طوسي  به عنوان يك دانشگاه صنعتي مي تواند مقصد مناسبي براي علاقمندان به رشته هاي مهندسي در سومالي باشد. حاجي عبدي براي معرفي دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي به دانشجويان سوماليايي ابراز علاقه كرد.
گفتني است، دو طرف با تاكيد بر گسترش همكاري هاي علمي، خواستار افزايش تعاملات بين دو كشور شدند.
دكتر زكريا حاجي عبدي وزير سابق  علوم سومالي سابقه وزارت ارتباطات، فرهنگ و همچنين نامزدي انتخابات رياست جمهوري در سومالي را نيز در كارنامه دارد.
تاریخ:
1397/09/11
تعداد بازدید:
76
منبع:
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي ميباشد.